неділя, 28 лютого 2016 р.

Знайомство з Docker

Що таке Docker?


На офіційному сайті знаходимо таке визначення:
Це інструмент, що дозволяє упакувати додаток з усіма залежностями у стандартний пакет для розробки програмного забезпечення.
та трішки розтлумачення:
Контейнери Docker огортають окремі частини програмного забезпечення у цілісну файлову систему, що містить все необхідне для їх запуску: код, середовище виконяння, системні утиліти, системні бібліотеки - будь-що, що можливо встановити на сервер. Це гарантує, що додаток працюватиме однаково, не зважаючи на середовище, в якому він запущений.
Наприклад, якщо маєте додаток, що написаний на Node.js та використовує MongoDB, при бажанні можете зібрати його у контейнер Docker. Цей контейнер включатиме:
  • власне, код вашого додатку (наприклад, файли index.js та package.json) та інструкції щодо його запуску (наприклад: npm install; node index.js);
  • утиліти, необхідні для виконання додатку - Node.js та MongoDB;
  • мінімальну операційну систему (наприклад, Ubuntu), в якій все це буде встановлено та зможе працювати.
Отриманий контейнер - стандартизований, то ж може бути запущений на виконання як на вашому персональному комп’ютері, так і в хмарному сервісі. Це свого роду міні-віртуальна машина. На відміну від "звичайних" віртуальних машин:
  • контейнер включає лише елементи, необхідіні для виконання Вашого додатку, що забезпечує економію системних ресурсів;
  • в контейнері виконується лише Ваш додаток, чим забезпечується стабільність його роботи.

В чому ж зручність використання Docker?


По перше, у розгортанні додатків у хмарних сервісах. Вам потрібно орендувати у провайдера лише обчислювальний ресурс. Заливаємо на нього свій контейнер - і вуаля - все працює. Порівняємо з "старим" шляхом: орендуємо сервер, встановлюємо операційну систему, конфігуруємо операційну систему, всановлюємо необхідні утиліти, заливаємо та запускаємо сам додаток... Це переваги контейнера при одноразовомцу встановленні. Уявіть економію часу при перенесенні або масштабуванні додатку.

По друге, у доступності готових контейнерів та можливості їх розширення. Ви можете створити свій контейнер, розширивши публічно доступний контейнер з Docker хабу. Створений контейнер теж можна опублікувати.

Як почати працювати з Doker?


Натискаємо на офіційному сайті велику зелену кнопку "Get Started" або на посилання для користувачів Мас, Linux або Windows. Читаємо чудовий туторіал, в який важко щось додати. Таймінг - з десяток хвилин.

Немає коментарів:

Дописати коментар